Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(753 niezalogowanych)
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
mmi80 napisał:
W Polsce powolutku zaczyna być to samo.... zakaz palenia na dworcach PKP i w pociągach, brak wyznaczonych do tego miejsc i 500 zł kary za palenie w miejscu publicznym... Jakaś dyskryminacja(


.... więc jak nazwać to co było przed zakazami ? Kto się kim wtedy przejmował ?... a teraz wielkie larum ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
237 Postów
iwona .
(ivka111)
Stały Bywalec
osobiscie nie pale! dym mi przeszkadza w budynkach i pomieszczeniach zamknietych ale na dworcu, czy w restauracji na zewnatrz, na swierzym powietrzu to juz chyba troche przesada.... wiadomo ze cos tam gdzies zaleci ale bez przesady!! Norki pala karton dziennie wiec nie wyobraam sobie ze to przejdzie. co maja przez to na celu? uratowac ich od smierci przez papierosy? Kazdy robi to co lubi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów

(ankadoro)
Początkujący
ivka111 napisał:
osobiscie nie pale! dym mi przeszkadza w budynkach i pomieszczeniach zamknietych ale na dworcu, czy w restauracji na zewnatrz, na swierzym powietrzu to juz chyba troche przesada.... wiadomo ze cos tam gdzies zaleci ale bez przesady!! Norki pala karton dziennie wiec nie wyobraam sobie ze to przejdzie. co maja przez to na celu? uratowac ich od smierci przez papierosy? Kazdy robi to co lubi.

Porownaj N i PL...

www.who.int/whosis/whostat/EN_WHS10_Full.pdf
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
nie pic, nie palic, co jeszcze zabronia zaraz? powinno im zalezec zeby ludzie pili i palili bo to wspomaga budzet,ale jak nie chca to niech sie bujaja Nie pale juz ponad rok, ale jakos mi to nie przeszkadza ze ktos pali) Ktos chce to niech pali a tak bedzie trzeba sie chowac zeby zapalic, w domu tez zaraz zabronia palic bo wyjdzie, ze dom mozna spalic i w ogole dla sasiada kilometr dalej przeszkadza;] Alko ( do 22% ) tez chca zniesc, co to za polityka, ktos chce to pije i zamiast tego beda sie upijac piwem albo winem smiesznym ot los!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tomek ***
(tomek_xxx)
Wiking
Nie zapominajmy, ze jestesmy gośćmi w Norwegii i powinniśmy uszanować ich kulturę i zwyczaje, również prawo. Norwedzy są generalnie pozytywnie nastawieni do imigrantów, wiec nie rozumiem skad tyle jadu pod ich adresem. Jeżeli się komuś nie podoba, to przecież nikt na siłę go tu nie trzyma. Ja osobiście nie palę a zapach dymu jest dla mnie obrzydzający. Podobnie jak śmierdzące ubrania palaczy. Myślę, że gdyby palacze zachowywali by się w rozsądny sposób, to nikomu nie przyszło by na myśl wprowadzać jakichkolwiek zakazów. Ale jezeli palacze zajmują stolik na dworze, ale koło mojego, zaczynają palić a wiatr kieruje dym na moich bliskich, dzieci itp, i na dodatek twierdzi, ze ma do tego prawo (no bo przeciez ma), to oznacza to, ze w systemie prawnym jest dziura. Od palaczy wymagac trzeba zwyczajnego szacunku do innych ludzi. Jezeli Drogi Palaczu widzisz, że stoisz koło kogoś kto nie pali, to się z łaski swojej powstrzymaj, bo być może ten ktoś nie lubi zapachu dymu. Zapytaj go, czy mu nie będzie przeszkadzało, że sobie zapalisz... Można tak? Oczywiście że można, ale dlaczego o tym nie myślicie? Dlatego właśnie potrzebne są zakazy i regulacje prawne.
Możecie pić i palić, ale róbcie to tak, zeby innym nie szkodzić. Przecież nikt w Norwegii tego nie zabrania.
A niedopałka można również wrzucić tam gdzie wyznaczone jest dla niego miejsce. Trawnik lub chodnik nie jest najlepszym do tego miejscem.
Piszecie o dyskryminacji palaczy. Chyba jaja sobie robicie... To niepalący mogą powiedzieć, ze brak zakazu palenia to dyskryminacja ludzi niepalacych. To właśnie my jesteśmy dyskryminowani. A mamy takie same prawa jak palacze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tomek ***
(tomek_xxx)
Wiking
Uwaga, ludzie sfrustrowani Norwegią, wracajcie do kraju skąd przyjechaliście i nie róbcie nam tutaj obciachu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok